فروشنده انواع گیوه مردانه طرح دار

انواع گیوه مردانه طرح دار در رنگ ها و طرح های مختلف در بازار عرضه می شود گیوه یک پاپوش مناسب برای روستائیان می باشد که با توجه به سه فصل بهار و تابستان و زمستان تولید می شود این محصول در سایز های مختلف می باشد فروشنده انواع گیوه سعی می کند تا محصولی با کیفیت را در اختیار خریداران قرار دهد و رضایت آن ها را جلب کند جلب رضایت مشتری یعنی فروش بیشتر و فروش بیشتر یعنی تولید بیشتر می باشد.

فروشنده انواع گیوه مردانه طرح دار

وسایل مورد نیاز برای ساخت گیوه

وسایل مورد نیاز برای ساخت گیوه گیوه یکی از جالبترین صنایع دستی روستائیان است این پاپوش که در قدیم بیشر در فصل تابستان مورد استفاده قرار می گرفت امروزه به جای آن از کفش های ماشینی بیشتر استفاده می شود بخش از مواد اولیه برای تولید گیوه مردانه می توان به : پوست گاو ، پیه ،نری و نخ تابیده است و مواردی که خارج از محل تهیه می شود.

1- برای گیوه تخت زیره ای، رنگ ، پارچه نخی نازک ،کتیرا ،نخ تابیده یا قرقره است.

2- برای گیوه های طرح جدید:تخت چرمی یا پلاستیکی ، میخ پوست دباغی شده ،پاشنه لاستیکی ، کف لاستیکی ،چسب ،پوست ،نری گاو ،پارچه نخی و موی بز می باشد.

کار گیوه کشی معمولا به دو صورت خانگی و کارگاهی صورت می گیرد کارهای مربوط به تخت گیوه که کاری مردانه است معمولا در کارگاه ها و یا مغازه ها با ابزار های گوناگون توسط مردان صورت می گیرد و کارهای دیگر آن توسط زنان در خانه صورت می گیرد و یا مردان آن ها را در وقت فراغت انجام می دهند.

در کارگاه های گیوه کشی معمولا سه نفر با هم کار می کنند این افراد به صورت زنجیره ای مثلثی شکل با تقسیم کارها به این کار مشغول می باشند و هر فرد مخصوص درست کردن قسمتی از گیوه می باشد.

پرونی گیوه که از مهارت کمتری نسبت به سایر قسمت های تولید گیوه می باشد بیشتر توسط شاگرد گیوه کشی صورت می گیرد.

پی کینه گیر توسط فردی که دارای تخصص و مها رت بیشتر است و به مرحله استادی نزدیک می باشد صورت می گیرد این فرد فرد اتصال فتیله ها را انجام می دهد و تخت گیوه را برای انجام کارهای نهایی آماده می کند.

کلاشگر که توسط استاد و صاحب کارگاه صورت می گیرد در این مرحله اتصال رویه گیوه به تخت گیوه است که توسط استاد صورت می گیرد.

بررسی خصوصیت گیوه مردانه

بررسی خصوصیت گیوه مردانه گیوه کاملا دست بافت است و بیشتر از مواد طبیعی در ساخت آن استفاده می شود گیوه باید دارای اندازه استاندارد باشد و اندارزه کف و رویه آن با هم همخوانی داشته باشد اگر گیوه را به پا کردید و احساس راحتی کردید بدانید سایز پای شما است.

یکی دیگر از خصوصیات یک گیوه خوب داشتن زیره از جنس خوب و با کیفیت می باشد چون با سطح زمین در تماس است باید محکم و انعطاف پذیر باشد معمولا جنس زیره از پیو استفاده می کنند تا سبک و بادام است و احتمال ترک خوردگی در آن کم است.

سپس باید نخ استفاده شده در دوخت گیوه دارای استحکام بالایی باشد از جنس ابریشم و یا پلی استر باشد این نخ باید دارای مقاومت باشد و پرز ندهد و آسیب نبیند بافت زیره و رویه باید استاندارد باشد.

هر چه بافت پنجه و نوک رویه آن تیز تر و بارک تر باشد در قسمت سینه پا پهن تر می شود و این بافت گیوه استاندارد است بافت رویه باید ظریف باشد و به صورت طوری مانند نباشد بافت یکنواخت و باکیفیت نشانه بادوام بودن گیوه می باشد.

مراکز تولید گیوه مردانه طرح دار

مراکز تولید گیوه مردانه طرح دار هیچ فردی به تنهایی قادر به تولید یک گیوه نمی باشد مگر اینکه استاد کار باشد برای همین این محصول بیشتر در کارگاه های سه نفره صورت می گیرد تا هر فرد همان مسولیت خود را که بر عهده او گذاشته شده است را انجام دهد و یک گیوه را به صورت با کیفیت و استاندارد تولید کنند قیمت گیوه طرح دار بستگی به سایز و کیفیت و طر ح آن دارد طرح های ساده دارای قیمت مناسب تر از سایر طرح ها می باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما