مرکز خرید گیوه مردانه طرح دار کردی

همانطور که می دانید گیوه یک نوع پاپوش تابستانی است که در مدل های متنوعی تولید می شود. گیوه یکی از صنایع دستی اصیل ایرانی است و معمولا در استان های کردنشین به صورت عمده تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. ما در این مطلب درباره انواع گیوه از جمله گیوه مردانه طرح دار و مزایای استفاده از این نوع پاپوش، اطلاعات کاملی را ارائه خواهیم داد.مرکز خرید گیوه مردانه طرح دار کردی

آشنایی با انواع گیوه مردانه

آشنایی با انواع گیوه مردانه گیوه از قدیمی ترین پاپوش های تولید شده توسط ایرانیان است که دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. ما در اینجا به چند مورد از مهمترین آن ها اشاره می کنیم:

گیوه یک نوع پاپوش تابستانی بشمار می رود.

بسیار سبک بوده و در عین حال بادوام می باشد.

بسیار راحت بوده و برای پیاده روی های طولانی نیز کاملا مناسب است.

بصورت کاملا دستباف تولید می شود.

این کفش بیشتر توسط مردان مورد استفاده قرار می گیرد.

گیوه یک نوع پاپوش کاملا ضد آب است.

استفاده از گیوه پا را خنک نگه می دارد و مانع ایجاد بوی نامطبوع می شود.

این موارد تنها چند نمونه از از ویژگی های گیوه محسوب می شوند که یکی دیگر از جالب ترین آن ها این است که پاپوش گیوه، جفت چپ و راست آن هیچ فرقی با هم ندارد. یعنی مهم نیست که هر کدام از آن ها را با کدام پا استفاده کرد.

گیوه مردانه تشکیل شده از دو جزء کلی می باشد:

 1. زیره گیوه
 2. رویه گیوه

رویه گیوه را معمولا از نخ های ابریشمی و پشمی تهیه می کنند و برای زیره آن از چرم و لاستیک استفاده می شود.

مشخصات گیوه مردانه طرح دار

مشخصات گیوه مردانه طرح دار گیوه ها بسته به موادی که در تولید آن ها استفاده می شود و همچنین نوع بافتی که دارند دارای انواع مختلفی می باشند. انواع گیوه مردانه که امروزه در کشور تولید می شوند عبارتند از:

 • گیوه ملکی
 • گیوه آجیده
 • گیوه با زیره چرمی
 • گیوه لاته
 • گیوه زیر لاستیکی
 • گیوه سیلک

گیوه کردی یا کلاش

گیوه مردانه کردی یکی از معروف ترین نمونه های گیوه است که معمولا همه افراد با آن آشنایی دارند. این گیوه مخصوص کردستان است و در آن جا تولید می شود. رویه گیوه کردی را از پنبه و زیره آن را از پارچه تولید می کنند. دلیل اصلی نرمی و سبکی و انعطاف پذیری این نوع پاپوش، همان مواد بکار رفته در تولید آن می باشد.

در گذشته در مناطق کوهستانی به دلیل وجود مناطق صعب العبور و نبودن راه های ماشین رو، وجود پاپوش هایی که سبک و راحت و ارزان باشند بسیار ضروری بوده است. گیوه ها به این دلایل انتخاب بسیار خوبی محسوب می شدند:

 • مواد اولیه مورد استفاده برای تولید آن کاملا در آن منطقه موجود می باشد.
 • روش تهیه آن بسیار راحت است.
 • موجب خود اشتغالی زنان خانه دار منطقه می شود.

گیوه و مدل های دیگری از پاپوش های قدیمی در گذشته به عنوان یکی از اصلی ترین نیاز های مردم بشمار می آمدند اما امروزه با گذشت زمان و پیشرفت صنعت تولید کفش، از آن ها به عنوان یک نمونه صنایع دستی اصیل ایرانی استفاده می کنند.

پخش کننده گیوه مردانه طرح دار

پخش کننده گیوه مردانه طرح دار امروزه تولید کننده های بسیاری در کشور ما، در زمینه تولید انواع گیوه فعالیت می کنند. یکی از نمونه های پرطرفدار این گیوه ها، گیوه طرح دار مردانه می باشد.

بیشترین کاربرد گیوه ها در دنیای امروز، استفاده از آن بعنوان یکی از صنایع دست ساز محبوب و اصیل ایرانی می باشد و بیشتر جنبه تزئینی دارد.

به سبب زیبایی ویژه و الیاف مناسبی که در تولید این پاپوش ها مورد استفاده قرار می گیرد، این گیوه ها امروزه بسیار مورد پسند قرار می گیرند. تا جایی که صادرات انواع گیوه مردانه به کشور های دیگر نیز به صورت عمده انجام می گیرد.

امروزه شرکت های پخش بسیار زیادی وجود دارند که در زمینه پخش انواع گیوه از جمله پخش گیوه طرح دار مردانه فعالیت می کنند. این شرکت ها فروش محصولات خود را به صورت عمده و به سراسر کشور انجام می دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما